×

Saytda ovoz jo‘rligidan foydalanish bo‘yicha yo‘riqnoma

Hurmatli foydalanuvchilar! Saytda ovoz jo‘rligidan foydalanish imkoniyati mavjud. Ushbu funksiyadan foydalanish uchun ovozli rejimga o‘tish zarur, keyin kerakli matnni belgilab, hosil bo‘lgan belgini bosish lozim.
* Saytdagi ovoz jo‘rligi funksiyasi Windows Vista va undan oldingi versiyadagi operatsion tizimlarda ishlamaydi.

Ishonch telefoni (+998 71) 237-99-98Dush. – Jum. 9-00 dan 18-00 gacha

Vokzal ma’lumotxonasi 1005Kecha-kunduz

03:16:29 (GMT +5), chorshanba, 20 fevral 2019

lavozimga tayinlash

“O’zbekiston temir yo’llari” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining buyrug’iga binoan:

2019 yil 8 fevraldan:
Ollaberganov Ollabergan Xaitbaevich – Sardoba temir yo’l agrosanoat majmuasi» unitar korxonasi bosh direktori;

2019 yil 1 fevraldan 
Tulyaganov Shavkat Ubaydullaevich - “O’zbektemiryo’lekspeditsia” unitar korxonasi bosh direktori.
Danabaev Faxriddin Urolovich - Sardoba suv ombori ob'ektidan foydalanish va rivojlantirish bo'yicha direktsiyasi boshlig'i.
Juraev Soyibjon Turobovich - “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasi boshlig'ining o'rinbosari - Toshkent metropoliteni liniyalari qurilishi bo'yicha direktsiya boshlig'i.

2019 yil 29 yanvardan
Maxmudov Elmurodjon Nematovich - “Ko'ng'irot mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasi boshlig'ining kadrlar va rejim bo'yicha o'rinbosari.

2019 yil 21 yanvardan:
Kulaxmedov Oybek Pochchaxonovich – yuqori tezlikdagi yo'lovchi poezdlar harakatini tashkil etish va foydalanish boshqarmasi boshlig'i o'rinbosari;

2019 yil 16 yanvardan:
Qaxxorov Said Jabborovich – Sardoba suv ombori ob'ektidan foydalanish va rivojlantirish bo'yicha direktsiyasi bosh mahandisi vazifasini bajaruvchisi;

2019 yil 15 yanvardan:
Turdiev Muzaffar Xojievich – audit xizmati boshlig'i o'rinbosari; 

2019 yil 14 yanvardan:
Jumaev Botirali Baxtiyorovich – aktsiyadorlar bilan korporativ munosabatlar boshqarmasi boshlig'i;
Baxadirov Abbos Fuodovich – “ Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining bosh muhandisi lavozimiga tayinlansin;

2018 yil 26 dekabrdan: 
Bozorov Alisher Shamilovich – “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” UK boshlig'ining birinchi o'rinbosari; 
Xayrullaev Xusen Nurilloevich – “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” UK boshlig'ining o'rinbosari – tashishlar bo'limi boshlig'i; 
Rustamov Farxod Islomovich – Uchquduq xududi bo'yicha “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” UK boshlig'ining birinchi o'rinbosari;

2018 yil 17 dekabrdan:
Abdullaev Akramdjon Anarkulovich - personalni boshqarish va kadrlarni tayyorlash boshqarmasi boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
Milladjanov Baxtier Parpievich - logistika, yuk va tijorat ishlar boshqarmasi boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
Abduxalimov Odil Abdusalimovich - logistika, yuk va tijorat ishlari boshqarmasi boshlig'ininig birinchi o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Axmedov Amrddin Madaminovich - sog'likni saqlash xizmati boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
Adilov Olimjon Urunovich - “Nazarbek” sanatoriyasi bosh shifokori lavozimiga tayinlandi.
Xaytboev Anvar Akbaralievich - “Sardoba temir yo'l agrosanoat majmuasi” UK bosh muhandisi lavozimiga tayinlandi.
Rashidov Furkatbek Rustambekovich - “Temiryo'lyonilgita'min” boshqarmasining Qo'qon birlashgan yonilgi ombor xo'jaligi boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
Tulboev Ravshankul Urolovich - “Temiryulyonilgita'min” boshqarmasining Termiz yonilg'i-ko'mir ombor xo'jaligi boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
Ibragimov Ramz Raxmonovich - “Temiryulyonilgita'min” boshqarmasi boshlig'ining ko'mir va ko'mir maxsulotlarini realizatsiyasi bo'yicha o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Babaev Najibullo Shukurulloevich - “Tebinbuloq” koni negizida kon - metallurgiya kompleksi qurilishi bo'yicha direktsiyasining smeta loyixa xujjatlari bo'yicha bosh muhandisi lavozimiga tayinlandi.
Turdiev Xurshid Bo'rievich - “Toshkent mintakviy temir yo'l uzeli” UK Xovos temir yo'l distantsiyasi boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
Semmari Amin - “O'zbekiston temir yullari” AJ xuzuridagi konsul`tativ menedjment guruxi rahbarining o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Bayzakov Abror Saydaxmadovich - Sardoba suv ombori ob'ektidan foydalanish va rivojlantirish bo'yicha direktsiyasi boshlig'ining o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Xujanazarov Xolmamat Norqulovich - “Sardoba temir yo'l agrosanoat majmuasi” UK direktorining moliya bo'yicha o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Rashidov Kamoliddin Tursunalievich - “Quyuv mexanika zavodi” sho''ba korxonasi direktori vazifasini bajaruvchisi;
Yesimbetov Berdiyar Berdigalievich - markaziy sanitariya epidemiologiya stantsiyasining Qo'ng'irot bekati sanitari epidemiologiya stantsiya bosh shifokori vazifasini bajaruvchisi lavozimiga tayinlandi.
Umarkulov Abdumannob Amnbaevich - “O'zbekko'mir” UK bosh direktorining rejim va kadrlar bo'yicha o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Yakubov Erkin Ollomovich - “O'zbekko'mir” UK bosh direktorining birinchi o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.

2018 yil 6 dekabrdan:
Djuraev Alisher Mirzamaxkamovich – Kapital qurilish direktsiyasi “E-T” loyihalarni amalga oshirish guruhi boshlig'i;
Kudabekov Chingiz Maratovich – Kapital qurilish direktsiyasi “E-T” loyihalarni amalga oshirish guruhi boshlig'ining o'rinbosari;
Shermuxamedov Azizjan Kabildjanovich – Kapital qurilish direktsiyasi “E-T” loyihalarni amalga oshirish guruhi boshlig'ining o'rinbosari;

2018 yil 3 dekabrdan: 
Ochildiev Anvar Xolmuratovich - «Sharg'unko'mir» UK direktori v.b.; 
Sapparov O'ktamjon Djumaevich – «Sharg'unko'mir» UK direktori o'rinbosari; 
Farmanov Ixtiyor Asrorovich – “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” UK boshlig'i; 

2018 yil 26 noyabrdan:
Umarkulov Abdumannob Amanbaevich - “O'zbekko'mir” unitar korxonasi bosh direktorining o'rinbosari;

2018 yil 19 noyabrdan:
Jumaev Fazliddin Jurakulovich – Samarqand temir yo'l transporti kolleji direktorining ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo'yicha o'rinbosari v.b.;
Erkaev Shuxrat Tashniyazovich -  Samarqand temir yo'l transporti kolleji direktorining ma'muriy-xo'jalik ishlari bo'yicha o'rinbosari v.b.;
Xayrullaev Xusen Nurilloevich - Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli boshlig'ining Uch-Quduq mintaqa bo'yicha o'rinbosari; 
Rustamov Farxod Islomovich - Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli boshlig'ining Uchquduq mintaqa bo'yicha o'rinbosari - tashish va stansiyalar ishlari bo'limi boshlig'i v.b.; 

2018 yil 12 noyabrdan:
Kasimov Kosim Xusanovich – axborot hisoblash markazining bosh muhandisi v.b.;

2018 yil 30 oktyabrdan:
Achilov Alisher Normuminovich – maxsus mexanizatsiyalashgan yo'l stantsiyasi boshlig'ining vaqtinchalik v.b.; 
Gulamov Abdulaziz Abdullaevich – Toshkent temir yo'l muhandislari institutining o'quv ishlari bo'yicha prorektori;

2018 yil 26 oktyabrdan:
Muratov Aziz Akbarovich - “Eyvalekmaxsustemirbeton” unitar korxonasi boshlig'ining vazifasini bajaruvchisi;

2018 yil 19 oktyabrdan:
Tashxodjaev Umid Mo'minxodjaevich - “O'ztemiryo'lxisob” markazi boshlig'ining o'rinbosari v.b.;

2018 yil 10 oktyabrdan:
Ismoilov Komil Safarovich - markaziy sanitar-epidemiologik stantsiyasining bosh sanitar shifokorining maslahatchisi;

2018 yil 8 oktyabrdan: 
Temirov Jamshid Ablakulovich - “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Navoi aloqa va signallashtirish distansiyasi boshlig’i v.b; 
Raxmatullaev Toxirjon Shuxratullaevich  - Yagona dispetcherlik markazining bosh poyezd dispetcheri boshlig’ining birinchi o’rinbosari v.b;

2018 yil 5 oktyabrdan: 
Qodirov Maksim Qo’chqoralievich – “O’zbekiston temir yo’llari” AJ huzuridagi konsultativ menejment guruh rahbari o’rinbosari;  
Kushanov Shuxrat Abdusaidovich  – Lokomоtivlardan foydalanish boshqarmasi boshlig’ining o’rinbosari – motorvagonli harakat sostavi va lakomativlarni ta’minlash bo’lim boshlig’i v.b; 
Soriev Akmal Eshmuminovich - Lokomоtivlardan foydalanish boshqarmasi boshlig’ining ta’mirlash bo’yicha o’rinbosari v.b;  

2018 yil 3 oktyabrdan: 
Ortiqboev Muslim Abdukomil o'gli – Yo’l xo’jaligi boshqarmasi boshlig’ining innovatsion va texnik rivojlantirish masalalari bo’yicha o’rinbosari; 

2018 yil 21 Sentyabrdan: 
Yusupov Shayjamol Kamiljanovich – “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasi boshlig’ining Xovos mintaqasi bo’yicha o’rinbosari Xovos stansiyasi boshlig’i vazifasini bajaruvchisi;
Rusakov Aleksandir Aleksandrovich – Statistika va hisobga olish boshqarmasi boshlig’ining o’rinbosari – bosh taftischisi vazifasini bajaruvchisi;
Umarxodjaev Javlonbek Oybekovich – kapital qurilish direksiyasi boshlig’ining o’rinbosari – “Toshkent-Sharqiy aeroporti qurilishi” loyihasini amalga oshirish bo’yicha texnik direktori;
Bozorov Alisher Shamilovich - “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasi boshlig’ining o’rinbosari – tashish va bekatlar ishlari bo’limi boshlig’i;
Musaxodjaev Odilxodja Nasirovich - “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasi Oxangaron stansiyasi boshlig’i;
Boboyorov Axmad Jamolovich - “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Uchquduq temir yo’l distansiyasi boshlig’i;
Ollaberganov Ollabergan Xaitbaevich - “Sardoba temir yo'l agrosanoat majmuasi” unitar korxonasining boshlig’i vazifasini bajaruvchisi;
Danabaev Faxriddin Uralovich –  Sardoba suv ombori ob'ektlaridan foydalanish va rivojlantirish bo'yicha direktsiyasi boshlig’i;
Eshmuradov Baxodir Kenjaevich - “Ekskavatorlar va gusenitsali texnikani ta'mirlash zavodi” unitar korxonasi direktori;

2018 yil 24 avgustdan:
Saidov Raximjon Muratovich – xarbiylashtirilgan qo'riqlash boshqarmasi boshlig'ining birinchi o'rinbosari;
Kosimov Ilxomjon Mansurvich –   Qo'qon mintaqaviy  temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Qo'qon temir yo'l distantsiyasi boshlig'i;
Jumaniyazov Kasim Xajievich – “Qo'ng'irot mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining “Temiryo'lobod” chorvachilik va parrandachilik kompleksi direktori;

2018 yil 14 avgustdan:
Abduraxmonov Rasuljon Maxamadalievich – “Qo'qon mintaqaviy  temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Oxunboboev stantsiyasi boshlig'i;
Safaev Safarboy Ortikovich – 164 sonli yo'l mashina stantsiya boshlig'i;


2018 yil 7 avgustdan
Shodmonov Baxtiyor Bo'rievich – 166-sonli yo'l mashina stantsiyasi boshlig'i lavozimiga tayinlandi;    
Abdullaev Xamza Nayimovich – “O'zbekko'mir” unitar korxonasi bosh direktorining umumiy masalalar va xodimlarni boshqarish bo'yicha o'rinbosari lavozimiga tayinlandi;    
Tursunov Avazxon Isroilovich – yo'l xo'jaligi boshqarmasi boshlig'ining kapital ta'mirlash va sanoat korxonalari bo'yicha o'rinbosari lavozimiga tayinlandi;    
Durdiev Abduraxman Bazarbaevich – “Qo'ng'irot mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Nukus stantsiyasi boshlig'i;    
Jumaev Botirali Baxtiyorovich – aktsiyadorlar bilan korporativ munosabatlar boshqarmasi 
boshlig'i vazifasini bajaruvchisi; 

2018 yil 23 iyuldan
Rizaev Timur Olegovich  – "Temiryo'lyo'nilg'ita'min" boshqarmasi boshlig’ining birinchi o'rinbosari;

2018 yil 16 iyuldan
Karshiev Oleg Keldiyorovich – Texnik va texnologik nazorat boshqarmasi boshlig’ining birinchi o'rinbosari;

2018 yil 4 iyuldan 
Ergashev Alijon Yusupovich - “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxona boshlig'ining vazifasini bajaruvchisi;
Kochkarov Axmadjon Kamchinbekovich – “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonaning Chuqursoy stantsiyasi boshlig'i;
Farmonov Ixtiyor Asrorovich – “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxona boshlig'ining vazifasini bajaruvchisi;
Abdullaev Akramdjon Anarkulovich – “O'zbekko'mir” unitar korxona bosh direktorining birinchi o'rinbosari;
Djurakulov Jamshid Baltaevich – “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonaning Jizzax stantsiyasi boshlig'i;
Sultanov Shavaddin Karimovich – xarbiylashtirilgan qo'riqlash boshqarmasi boshlig'ining o'rinbosari-yong'in nazorati bosh noziri;  
Shukurov Shaxboz Shuxratovich – kapital qurilish direktsiyasi boshlig'ining moliya va iqtisod masalalari bo'yicha o'rinbosari;
Axunov Xabibulla Yuldashovich – “O'zbekiston” lokomotiv depo boshlig'ining o'rinbosari;
Kadirov Sayidazim Baxtiyorovich – “O'zbekiston” lokomotiv depo boshlig'ining o'rinbosari;
Toshpulatov Ilxom Gofurjonovich – maxsus xizmat boshlig'ining o'rinbosari;
Kadirov Rashid Ravshanovich – “Qo'qon mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Andijon mintaqasi bo'yicha rahbari – Andijon-1 stantsiya boshlig'i;
Saburov Jurabek Maksudovich – moliya boshqarmasi boshlig'ining buxgalteriya hisobi bo'yicha o'rinbosari;
Xolboev Sarvar Abdujabborovich – “Quyuv mexanika zavodi” shu'ba korxonasi direktorining moliya va iqtisod bo'yicha o'rinbosari; 

2018 yil 4 iyundan: 
Nazarov Yuldash Axmedovich – yuridik boshqarmasi boshlig'i vazifasini bajaruvchisi;
Muratov Zarifjon Xayrullaevich  – maxsus xizmat boshlig'i;
Adilov Olimjon Urunovich – sog'liqni saqlash xizmati boshlig'i;
Alimuxamedova Nargiza Aminovna – sog'liqni saqlash xizmatining markaziy poliklinika bosh shifokori;

2018 yil 25 maydan:
Molayxanova Gyulnara Ansarovna - iqtisodiy tahlil va prognozlash boshqarmasi boshlig'ining o'rinbosari - mehnat va ish haqi bo'limi boshlig'i;

2018 yil 14 maydan:
Raupov Baxodir Hikmatovich - 17-sonli Yo'l mashina stantsiyasi bosh muhandisi;
 
2018 yil 11 maydan:
Tashtemirov Ulug'bek Mamurdjanovich - Kapital qurilish direktsiyasining bosh muhandisi o'rinbosari;

2018 yil 8 maydan:
Sharipov Djalil Rashitovich - Axborot - hisoblash markazi boshlig'ining birinchi o'rinbosari
vazifasini bajaruvchisi;
 
2018 yil 7 maydan:
Tuychiev Abdusalom Mukitdinovich - tashishlarni tashkil etish boshqarmasi bosh muhandisi vazifasini bajaruvchisi;
Fayzullaev Ravshan Rixsivaevich - “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Salar temir yo'l distantsiyasi boshlig'i;
Raxmonov Mansur Raxmon o'g'li - “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Jizzax temir yo'l distantsiyasi boshlig'i;
Mamatkulov Olim Juraevich - “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Toshkent temir yo'l distantsiyasi boshlig'i;
Axmedov Avazbek Xurmatbekovich - “Qo'qon mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasi boshlig'ining o'rinbosari - tashish va stantsiyalar ishlari bo'limi boshlig'i;
Xaydarov Nuriddin Tojimuratovich - Sardoba suv ombori ob'ektlaridan foydalanish va rivojlantirish bo'yicha direktsiyasi bosh muhandisi;
Xayitboev Islomboy Jumaniyazovich - “Qo'ng'irot mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Urganch lokomotiv deposi boshlig'i;

2018 yil 3 maydan:
Turdiev Xurshid Burievich – “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining, yo'l xo'jaligi boshqarmasi boshlig'ining yuqori tezlikdagi yo'l bo'yicha o'rinbosari;
Yuldashev Gulamjan Gapirovich - “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Toshkent elektr ta'minoti distantsiyasi boshlig'i;

2018 yil 1 maydan:
Odilov Farrux Baxodirovich - aksiyadorlar bilan korporativ munosabatlar boshqarmasining boshlig'i o'rinbosari;
Kadirov Azizjon Sharipdjonovich - “Toshkent mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining boshlig'i o'rinbosari-tashish va stantsiyalar ishlari bo'limi boshlig'i;
Axborxonov Sardor Zoxidovich – texnika va texnologiya nazorati boshqarmasining boshlig'i  o'rinbosari;

2018 yil 25 apreldan:
Yusupov Farxod Ruzmamatovich  - yuridik boshqarmasining boshlig'i o'rinbosari;

2018 yil 23 apreldan:
Fayziev Javlon Mirmuxsimovich – strategik rivojlanish boshqarmasi boshlig'ining
o'rinbosari;
Ergashev Komil Radjabovich - “Buxoro mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Samarqand stantsiyasi boshlig'i;
Nazarov Mirzaxid Dusalievich - “Ekskavatorlar va gusenitsali texnikani ta'mirlash zavodi” unitar korxonasi bosh muhandisi;
To'xtaev Vaxobjon Xusenovich - “Ekskavatorlar va gusenitsali texnikani ta'mirlash zavodi” unitar korxonasi ishlab chiqarish bo'yicha direktori o'rinbosari;
Rasulov Ramz Alisherovich - “Qo'qon mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Qo'qon lokomotiv deposi boshlig'i;
Karimov Bazarbay - “Qo'ng'irot mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Urganch temir yo'l distantsiyasi boshlig'i;

2018 yil 18 apreldan:
Kasimov Ilxom Muxamedovich – “Qo'qon mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining moliya bo'limi boshlig'i;

2018 yil 16 apreldan:
Qodirov Jasurbek Sharofitdinovich – moliya boshqarmasi boshlig'i;
Qarshiev Oleg Keldiyorovich- harbiylashtirilgan qo'riqlash boshqarmasi boshlig'ining birinchi o'rinbosari; 

2018 yil 2 apreldan:
Xurramov Usmon Mamatkulovich - 166-sonli yo'l mashina stantsiya boshlig'i;

2018 yil 23 martdan: 
Ilyasov Ulug’bek Baxtiyarovich -  “O'zbektemiryo'lekspeditsia” unitar korxonasi bosh direktori; 

2018 yil 16 martdan:
Xodjaev Abdugaffar Sultanovich-“Qo'qon mintaqaviy temir yo'l uzeli” unitar korxonasining Qo'qon vagon deposi boshlig'i;